PARS Komponenty byl jedním z partnerů Railway days, které se konaly 6.-7. října v Bukurešti. Součástí akce byl i Railway PRO investment summit.
Mezinárodní železniční investiční summit je aktuálně jediným a nejsilnějším odborným veletrhem v oblasti železnic a související dopravní techniky s mezinárodní účastí v Rumunsku. Mezi odborníky má RAILWAY PRO stabilní postavení a je pořádán již desátým rokem. Hlavní výhodou souvisejícího veletrhu je koncept B2B, na kterém je postaven. Veletrh navštívíli zástupci z  klíčových oborů, jako např. operátoři v osobní a nákladní dopravě, zástupci Ministerstva dopravy, Rumunských drah (CFR) a asociací, DP rumunských měst i zvaní místní výrobci DT. Zastoupena byla i řada rumunských a mezinárodní instituce z oblasti kolejové dopravy.

Zahraniční kancelář CzechTrade v Bukurešti připravila cílenou účast a prezentaci českých firem na společném stánku s cílem nalezení nových obchodních příležitostí a podpory stávajících kontaktů.O nabídku českých firem byl velký zájem,o čemž se osobně přesvědčil i náš velvyslanec v Rumunsku pan  Ing. Vladimír Války. Společnost na akci zastupovali Ladislav Mazanec, ředitel společnosti a Jiří Mazurek, obchodní manažer .

Tato akce byla pro nás rovněž příležitostí k důležitému jednání o spolupráci na modernizaci tramvají pro RATT Timisoara. Po úspěšných zkouškách prototypu jsou uvolněny další dodávky pro rok 2016 .

PARS Komponenty tím vstoupil na rumunský trh.

RailDay 2015 Bukurest1 Timisoara interior RailDay 2015 Bukurest4 RailDay 2015 Bukurest5 RailDay 2015 Bukurest6 RailDay 2015 Bukurest7