adasdasdasd

 Spolufinancováno Evropskou unií – projekt: CZ.01.2.111/0.0/0.0/15_016/0002121 

30.9. 2016, Studénka, CZ:

Společnost Pars Komponenty představila výsledky svého posledního vývoje odborné veřejnosti. Světová premiéra předsuvného mechanismu, výsuvného vyhřívaného schůdku a kompozitového dveřního křídla se odehrála koncem září na prestižním veletrhu InnoTrans 2016, který se koná jednou za dva roky v Berlíně.

Obrovský zájem odborné veřejnosti vyvolaly technické parametry výrobků a jejich tradičně kvalitní řemeslné zpracování. Zákazníky zaujal zejména extrémně odlehčený, kompaktní předsuvný mechanismus, který je díky své modulární koncepci použitelný v širokém spektru projektů nových kolejových vozidel nebo jejich modernizací.

Druhým tahákem se stal vyhřívaný výsuvný schůdek, který udivoval návštěvníky veletrhu šířkou a zejména délkou svého výsuvu. Obdiv a uznání sklidil rovněž jeho nový systém adaptivního zavěšení a velké množství bezpečnostních funkcí, integrovaných přímo do schůdku.

Společnost Pars Komponenty zde rovněž prezentovala prototyp ultralehkého dveřního křídla. Kompozitový výrobek, zpevněný uhlíkovými vlákny, je vyústěním společného vyvoje se Západočeskou Univerzitou a dalšími českými výrobci.

O úspěchu výstavy svědčí velký zájem návštěvníků. Kromě našich tradičních zákazníků, jako je Škoda Transportation nebo Bombardier, se o náš stánek a nové  produkty zajímali zástupci největších výrobců kolejových vozidel, jako například  Alstom, Siemens, CAF nebo Pesa či Stadler.

Společnost Pars Komponenty vytvořila ucelenou produktovou řadu komponentů vhodných pro řešení dveřních systémů, které vyhoví i těm nejnáročnějším požadavkům výrobců kolejových vozidel. Výrobky společnosti Pars Komponenty jsou určeny pro projekty nových vozidel i jejich modernizace, od tramvají, metra a příměstských jednotek až po regionální a intercity vlaky.