gBezpečnostní dveřní LED lišta

Legenda Prahy vozí efektní bezpečnostní prvek  PARS KOMPONENTY

Proslulá tramvaj T3R. PLF se v těchto dnech vrací na pražské koleje. Před tím prošla modernizací na severní Moravě a společnost Pars Komponenty ji inovovala o významný bezpečnostní prvek.

Jde o naprostou novinku pro zvýšení bezpečnosti cestujících. Dveře jsou opatřeny svítící hranou dveřního křídla. Jedná se o nový typ dveřního pryžového profilu s integrovanou funkcí varovného podsvícení. Principem řešení je pryžový profil – přímo extrudován jako dvojice materiálů, přičemž jeden je průsvitný. Pod průsvitnou částí jsou uloženy LED diody, jejichž světlo pak barevně prozáří průsvitnou část profilu. Zeleně při nastupování a vystupování a červeně, pokud se dveře již zavírají. Tato linie signalizace je viditelná současně z obou stran dveřního křídla, což je výhodné zejména u lámacích a dovnitř sklopných dveří. Rozdílem od konkurenčních řešení je patent Pars Komponenty jedinečný v tom, že svítící linii tvoří přímo pryžový profil na hraně dveří.  Další výhodou je snadná záměna běžného těsnění za svítící i na starších typech dveří.

Společnost Pars Komponenty je zaslouženě hrdá za další inovační projekt, který byl úspěšně uveden do života a děkuje všem, kteří se na něm podíleli!

Pars Komponenty s.r.o. – jsme viditelnou součástí Vašich bezpečných cest!