IMG_4244

Veletrh TRAKO v polském Gdaňsku

Ve druhé polovině září proběhl u našich severních sousedů v Gdaňsku další ročník mezinárodního železničního veletrhu Trako, letos za účasti společnosti Pars Komponenty.

Přestože od posledního ročníku Innotrans uběhl teprve rok, vývojáři už přivedli na svět další produkty.

Pars Komponenty opravdu jako jedna z mála firem přivezla na Trako, po roce od poslední prezentace, další čtyři nové inovační počiny. Prvním je kompletní předsuvný odlehčený plně elektrický dveřní systém. Druhým je Gap FILLER, neboli vyhřívaný schůdek, třetím výsuvná stupačka STEPPER, která je oproti předchozímu modelu plně vyhřívaná a horizontálně zahnutý čelní dvojitý rám, určený do vlaků výrobce CAF, projektu Boston ve Spojených státech.

Velký zájem vzbudil i svítící profil – prvek, na který  Pars Komponenty vlastní průmyslový vzor. Je atraktivní, zajímavý obrovskou bezpečnostní funkčností a technologicky do detailu propracovaný, aby nedošlo k jeho chybovosti ani při vnějších vlivech počasí.

Expozici Pars Komponenty navštívili největší hráči na trhu, také provozovatele drah z Česka, Slovenska, Polska i Německa, přičemž s některými z nich byly dohodnuty konkrétní projekty. Posunula se také rozjednaná spolupráce s partnerem z Indie.

Proběhla řada jednání se stávajícími i novými zákazníky a s dodavateli.

Po celou dobu konání veletrhu byl přítomen zakladatel společnosti Ing. Vladimír Vyhlídal s rodinou, nejvyšším managmentem, vývojáři, technology a obchodníky.

Další zastávka: INNOTRANS 2018. Těšíme se.

„Děkujeme všem za milá setkání i přínosná jednání na letošním veletrhu TRAKO! Bylo nám ctí!“

Ladislav Mazanec

Ředitel společnosti

IMG_4169 IMG_4174